Rádce

Vzdálenost mezi mnou a Vámi není žádný problém… Jak na odeslání poštou trofeje určené k preparaci

Není vhodné zvířata určené k preparaci před zamražením zabalit do igelitových obalů, může dojít k zapaření a následnému znemožnění preparace. Nejvhodnější je zabalení do papíru – noviny, papírový pytel apod. Poté důkladně zmrazit v mrazáku. Po takové přípravě můžeme zvíře čerstvě vytažené z mrazáku odeslat v balíku (krabici) na moji adresu službou EMS České Pošty. U této služby pošta garantuje dodání následující den nejpozději do 14:00. V každém případě mne vždy telefonicky kontaktujte, ať se domluvíme na přesném datu odeslání, abych mohl balíček ihned převzít z pošty. Stejně pečlivým způsobem zašlu Váš hotový preparát zpět do Vašich rukou.

Záruční doba

Na moje preparáty poskytuji doživotní záruku v případě dodržování skladovacích podmínek. Což je hlavně sucho. Pokud jsou preparace uschované ve vlhkých prostorách (hlavně ryby) natahují vzdušnou vlhkost a dochází k narušení stavu, kdy je preparát možno uchovat dlouhá desetiletí.

Jak na odřezání trofejové zvěře, aby byla dodržena potřebná délka deky

Trofejové preparáty jako jsou muflon, srnec, jelen, daněk apod. jsou preparované na polyurethanové modely s celou hrudí, takže je nutná určitá délka deky pro preparaci. Nejlepší řešení je naložit Váš úlovek do auta a přijet s celým kusem na moji adresu a já si trofej stáhnu přesně podle potřeby. Pokud jste z větší vzdálenosti, kdy není ve Vašich možnostech přijet autem, přikládám fotky jak by to mělo vypadat, aby jste stáhli potřebnou část Vaší trofeje nutnou pro preparaci na polyurethanový model.

Pro preparaci hlavy ryby je třeba vést řez min. 10 cm za prsní ploutve ( viz. foto)

 

ryby - řez