Lesní království v OC Šantovka v Olomouci

Už jen do konce května máte možnost navštívit obchodní centru Šantovka v Olomouci, kde probíhá další ze zastávek putovní výstavy s názvem Lesní Království.

Výstava v duchu „otevřete oči a nastražte uši, když procházíte lesem“ vypráví o zajímavostech a výjimečnostech jednotlivých zvířat a rostlin, které v českém lesním království najdete. Každý exponát má svůj jedinečný QR kód, díky kterému si děti za pomoci moderní technologie mohou přehrát zvuk konkrétního zvířete či ptáka. Díky interaktivním panelům pak mohou poznávat houby, stopy zvířat, stromy, zvuky dřeva a mnoho dalšího.

Většina exponátů pochází z mé dílny kromě několika málo dravců. Bohužel již je na většině preparátů poznat neustálé převážení a kontakt s návštěvníky této naučné výstavy, i tak stále plní účel pro který byla tato sbírka zkompletována.

Příští sobotu se konají poslední dílničky pro děti v čase od 14:00 do 17:00

27. 5. – „LUČNÍ VŠEZNÁLEK“
Dílnička pro všechny, které zajímá nejen naše lesní království, ale i louka! Společně s odborným lesním pedagogem se naučíme poznávat bylinky na výrobu čajů a vyrobíme si herbář. Soutěže, kvízy a plno další zábavy bereme opět s sebou.

Více informací na stránce obchodního centra Šantovka

Šantovka